Kuum suvi ja puugid!

Kätte on jõudnud see aeg aastast, kus palju veedame kuuma päikeselise ilmaga rannas. Beebi on just sündinud või natukene suurem, kuid omal jalal ringi veel ei tatsa.

Täna sain õppetunni, miks peab igal õhtul lapsel kõik riided seljast ära võtma, ka body! Täna korjasin kolmelt lapselt kokku 7 puuki. Kahel korral oli puuk ennast naha sisse pressinud.

Mida ma siis tegin? Õnneks, olid pintsetid kosmeetikakotis, nendega sain hästi naha lähedalt puugi pea juurest kinni ning tõmbasin otse välja. Pärast desinfitseerisin hammustuse kohta alkoholiga. Kindlasti ei tohi midagi enne puugi eemaldamist peale määrida, sest see võib suurendada infektsiooni tekket. Samuti ei tohi puuki üht või teist pidi hakkata keerama.

Peamised kohad kus puugid ennast inimkehal sisse seavad on kōrva taha, põlve õndlasse, kaenla alla, suguelundite vahetusse lähedusse, käe sisekülg küünarnuki juures, nabaauk, ehk kõik kohad kus on soe ja higine.

Päikeselise ilmaga ära jäta oma pisikest beebit laus päikese kätte, vaid hoia vanker varjus. Ära riieta last üle, beebid on selles osas toredad, et kui neil on külm, siis nende kehatemperatuur läheb kõrgemaks, küll aga ei jahuta nad ennast ise maha.

Putukate kaitseks kata vanker ainult putukavõrguga, tekid, dressipluusid jne suurendavad beebi ülekuumenemise riski. Samuti ära jäta mitte kunagi beebit/last üksinda autosse, temperatuurid lähevad kiiresti kõrgeks autos ja beebi saab parimal juhul kuumarabanduse…. halvimal juhul beebi sureb.

Hoia alati pudel veega kaasas. Täiesti tavalist läbi keedetud- ja jahutatud vett vōib kõigile beebidele anda alates 4-6 elukuust, sest suvel kuumaga higistab ta väga palju ning vedeliku puudub on lihtne kehas tekkima. Kuid lõpliku otsuse beebile vett anda või mitte, teeb iga lapsevanem ise.

Panen kõigile lapsevanematele südamele, palun ärge jätke lapsi järelvalveta veekogude lähedusse või rannas veega üksi mängima. Veega seotud õnnetusi juhtub igal aastal ja mõned on kahjuks väga kurvad.

Jagame postitust, et see jōuaks võimalikult paljude lapsevanemateni!

Mõnusat suve!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: